Primátori a starostovia Kysúc sa dnes stretli na pozvanie prednostu Okresného úradu v Čadci, JUDr. Romana Repu za jedným stolom, aby spoločne koordinovali pomoc Ukrajine. Spoločne sa zhodli, že každá pomoc je dôležitá, preto aj my Kysučania podávame pomocnú ruku.

Milí Kysučania, mnohí z Vás prejavujete obrovskú solidaritu, zaujímate o to, ako môžete pomôcť ľuďom na Ukrajine, preto dávame do pozornosti, že viaceré mestá a obce na Kysuciach už rozbehli verejné zbierky. Je potrebné sledovať webové stránky a sociálne siete miest a obcí na Kysuciach, tam získate konkrétne informácie o zberných miestach, obsahu pomoci a čase, či kontakte na poverené osoby. Tieto mestské a obecné zbierky budú tento týždeň ukončené. Primátori a starostovia koordinovane spolupracujú a komunikujú s Ozbrojenými silami SR, a tie nateraz hlásia, že ich sklady sú plné. Veci, ktoré prevezmú zástupcovia miest a obcí budú centrálne odovzdané priamo profesionálnym vojakom v najbližších dňoch.

Ďakujeme Kysučania, že prejavujete obrovskú solidaritu voči ľuďom, ktorí trpia na Ukrajine.