Vážení občania oznamujeme Vám, že obec Klubina umožní svojim občanom dať sa bezplatne otestovať antigénovými testami

Testovanie v našej obci sa uskutoční v sobotu 23.1.2021 v čase od 8.00 hod. do 18.00 hod. v Sále Obecného úradu v Klubine, kde bude mobilné odberné miesto na antigénové testovanie COVID-19 (obedňajšia prestávka bude od 12.30. – 13.00 hod.)  Časový harmonogram podľa čísla domov bude ešte upresnený počas týždňa a vyhlásený v obecnom rozhlase a rovnako zverejnený na obecnej internetovej stránke a FB obce Klubina.

Touto cestou Vás chceme požiadať o trpezlivosť a zhovievavosť počas celého priebehu testovania. Zároveň Vás prosíme, aby ste si so sebou na testovanie priniesli občiansky preukaz, nosili rúško a rukavice.

Okrem tohto odberného miesta sa môžete počas trvania celého 1. kola otestovať na hociktorom mobilnom odbernom mieste (MOM) v rámci celej republiky.

Od 27. januára sa bude treba preukazovať pri viacerých situáciách negatívnym testom (týka sa to cesty do práce či pobytu v prírode ,deti do 15 rokov a seniori nad 65 rokov budú môcť ísť do prírody aj bez testu). Až do 3. februára sa môžete preukazovať testom, ktorý bol urobený od 18. do 26. januára (utorok).

Pre okresy s lepšou epidemickou situáciou bude tento sprísnený lockdown platiť do 2. februára, v okresoch s horšou situáciou sa budú musieť ľudia testovať opäť a sprísnený lockdown tam potrvá do 7. februára. (situáciu vyhodnotí Ministerstvo zdravotníctva SR 29.1.2021)

Test nebudete potrebovať na:

 • najmä nákup alebo zaobstaranie potravín,
 • nákup liekov a zdravotníckych prostriedkov a pomôcok,
 • nákup hygienického a drogériového tovaru,
 • nákup krmív a ďalších potrieb pre zvieratá,
 • zabezpečenie starostlivosti o deti,
 • zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá.

Prevádzky, do ktorých budete po 27. januári potrebovať test:

 • čistiarne odevov
 • na doplnenie pohonných hmôt,
 • predaj novín a tlačovín,
 • očné optiky,
 • banky,
 • poisťovne,
 • knižnice,
 • servisy bicyklov,
 • servisy motorových vozidiel,
 • pošta (vrátane výdajných miest zásielkovní),
 • na cestu do služby technickej a emisnej kontroly vozidiel,
 • zberné miesta pre príjem žiadostí na vydanie tachografických kariet,
 • opravovne obuvi,
 • servisy telekomunikačnej techniky.